| GeorgeGeorge121 a întrebat:

Salutare. Vin si eu cu o intrebare, dețin un passat b6 2.0 tdi. Am trecut de la pompa de ulei de 2.0 la pompa de 1.9. Am făcut această chestie deoarece cu cea de 2.0 s-a stricat axul nu am mai avut ungere si mi-a bulit motorul. Acum problema este ca aprinde becul roșu (presiune de ulei stop engine jos!) Pompa baga ulei peste tot, la filtru la culbutori, i-am scos si sonda, baga ulei peste tot.Am schimbat sonda de ulei, pompa de ulei cu una noua, degeaba. Am verificat presiunea cu manometru, presiune 0, am mers vreo 50km cu ia asa... Dacă era 0 trebuia sa se duca deja... un sfat cu ce este de facut?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ala la care ai schimbat pompa stia ca mai are de acoperit o gaura din blocul motor?
Ca din ce zici tu, nu cred ca stia de ea.

| Panamax a răspuns:

Era mai simplu sa repari pompa originala.
https://www.olx.ro/......3yljP.html promoted