| Vasilache_Ionut_1999 a întrebat:

Am masina la un service pentru un schimb de garnitura de chiuloasa iar mecanicul mi-a mai comandat un injector si tacheti, plus o pompa de ulei si mi-a spus ca a gasit doi cuzineti in baia de ulei.
Tot mecanicul mi-a mai spus ca daca o repar mai bine o vand ca nu o sa ma tina sau ca mai bine ii schimb motorul...
Credeti ca e posibil sa ma incarce?
Spun asta in sensul ca de la un schimb de garnitura de chiuloasa s-a ajuns la schimb de injector, de tacheti, de pompa de ulei iar acum de cuzineti!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu esti primul care pateste asa la un service. Ti-a aratat cuzinetii gasiti in baie?

| Vasilache_Ionut_1999 explică (pentru darrio2007):

Da exac asta mi s-a spus!

| Vasilache_Ionut_1999 explică (pentru darrio2007):

Da as mi-a spus mecanicul!

| darrio2007 a răspuns (pentru Vasilache_Ionut_1999):

E clar. Doar ti-a spus.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Normal era sa te anunte ca ar trebui pompa de ulei si injector, dar sa fie alegerea ta daca le inlocuiesti, au nu.
Cat despre cuzinetii cazuti in baie, asta ar fi insemnat sa bata foarte tare motorul, era imposibil de mers asa.
Sunt de parere ca te incarca.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

PS: daca schimba chiulasa, cuzineti, pompa de ulei si injector, motorul ala ar trebui sa mai mearga minim 100. 000km foarte bine, daca segmentii sunt buni. Nu ai avea motive sa o vinzi, nu ar avea motive sa nu tina.
Carpaciul tau are niste replici standard de mecanic foarte prost. De fapt de om prost, cu pretentii de mecanic.