| rares2666 a întrebat:

Buna dimineața! Ma poate ajuta cineva cu o mașină (cu bara / sufa) care m-ar putea tracta 30 km din Contesti pana in Târgoviște? Masina mica sub 2T.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai trage nimeni cu sufa, ca-i periculos si ilegal. Cheama o masina cu platforma!

| rares2666 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc mult pentru răspuns. Am găsit un service mai aproape la 12km asta ar fi distanta de tras, am găsit mașina. Am incercat și cu platforme dar sa dau 300 - 400 lei pentru 12km nu imi convine.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu ai voie să tragi la șufă / bară pe distanțe așa mari. Comandă o platformă. Nu costă o avere.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu sufa nu cred ca e voie, dar cu bara, din cate stiu, da.
Trebuie sa fie omologata.
https://www.depozituldeaccesorii.com/......-3t-runkit