| Aurora_7422 a întrebat:

Buna,
Fac scoala de soferi, dar nu stiu ce am, nu ma pot concentra si mai rau e ca nu vad indicatoarele... un sfat cv?
va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| fosnet a răspuns:

Prietena mea, e vorba aici despre distribirea atentiei. Cere ajutor la instructorul tau si fii relaxata, luminoasa cu iti este si numele. Succes!

7 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun, dar daca ai o problema de genul asta eu te sfatuiesc sa renunti la scoala, nu din alt motiv, dar pentru sanatatea ta. Oricand se poate intampla ceva daca nu ai atentie distributiva si nu iti poti mentine concentrarea la volan!

| olixandru a răspuns:

Buna Aurora, eu am luat carnetul de ce va timp, dar in prima mea luna de condus nu vedeam nici macar semafoarele dar indicatoarele, un sfat cand dai de traseu eu din 40 la ora nu am scos masina special pentru a fi mai atent la volan dupa indicatoare, semafoare etc. Stai fara griji abia dupa 2 sau 3 luni de stat zi de zi la volan o sa iti intre in reflex sa fi mai atenta dupa indicatoare, semafoare, oglinzi etc. Bafta la examen.

| foxi a răspuns:

Fa si tu sex cu instructorul si o sa vezi semnele si promovezi si examenul! Nu uita si pe politist!

| IMC90 a răspuns:

Asa e in primele sedinte tongue e greu sa te concentrezi la tot si la toate, dar cu timpul te obisnuiesti. asculta ce iti zice instructorul. primul pas este sa te obisnuiesti cu masina, abia apoi cu restul...

| Owakey a răspuns:

Bună!

Femeile sunt cei mai răi conducători auto (nu fac discriminare, doar zic de majoritatea lor), şoferi prea puţini sunt azi.

Baftă!

| andreyutzzu3 a răspuns (pentru Owakey):

Nu e adevarat, uita-te numai la cate accidente fac femeile si cate accidente fac barbatii. Eu sunt barbat dar recunosc ca asa e

| andreyutzzu3 a răspuns:

Cu atentia distributiva imi era si mi-e greu cand am facut scoala(acum vreo 6 luni), conduci relaxata si vezi k de obicei iti sar in ochi, mai ales alea rosii