| aitoatainimamea a întrebat:

Buna,o intrrbare ajutati-ma, va rog ma inscriu la scoala de soferi si nu stiu ce sa aleg cutie manuala sau automata?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Manuala, in mod clar! Daca faci scoala pe masina cu transmisie automata, nu vei avea voie sa conduci vreodata alt tip de masina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca faci scoala pe automata si dai examenul pe automata vei avea restrictii pe permis si nu vei putea conduce masini cu cutie manuala

| relian a răspuns:

Du-te pe automata daca tot cu aia dai si examenu.E mai usor de condus si scapi de destule chestii care te pot pica.Pleci de pe loc din panta de oriunde fara absolut nici un stres, apoi nu te incurci ceara daca ai emotii, nu ai la ce masina automata se conduce doara co mana siun picior laughing Nu mai stai ups am uitat sa schim, sa te gandesti oare in ce viteza este si stai sa ma uit, dar nu pot ca daca arunc privirea la schimbator pierd vizibilitatea si ma pica asta ca ma uit aiurea laughing deci uiti de orice chestii vei privi numai in fata, vei scapa de multe griji laughing cam asta e masina automata.La manuala stai ca nu nimeresc vitezele, sau imi tremura chilotii laughing o bag aiurea ala ma vede gata a notat ceva deja is terminat laughing mergem inainte fratilor nu inapoi.viitoru is masinile automate.Astia deja umbla sa elimine si soferu si europenii inca folosesc masini cu maneta laughing

| Stefy2323 a răspuns:

Eu zic sa te duci pe manuala desi e mai greu decat cu cutie automata dar asa te inveti mai cu greu!