| cristi13 a întrebat:

Ce scoala de soferi recomandati? Urmeaza sa incep cursurile la o scoala de soferi, dar nu stiu pe care s-o aleg si am nevoie de ceva ajutor. Orice sfat e bine-venit. Multumesc.
PS: Locuiesc in Bucuresti.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sfatuiestete cu o ruda sa te indrume la o scoala buna. Sau un prieten de baza.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu as recomanda un instructor care stie soferie, nu o scoala de soferi 'cu renume', unde ai sa dai de un pensionar cu 30. 000km facuti pe dacie, care s-a trezit cu autorizatie peste noapte. Diferenta este foarte mare, eu aveam deja un stil de condus cand am facut scoala de soferi, am dat de un sofer adevarat, a vazut ca aveam porniri foarte proaste si mi-a corectat condusul din temelii, ii dadea el talpa din dreapta si ma facea sa ma c@c pe mine, sa invat sa-i dau si o talpa. Imi spunea 'acum o tii la 40 ca-s eu langa tine, si la o saptamana dupa ce iei permisul, SUTA! invata acum cu mine, sa nu-ti rupi capul". Asa ar trebui sa procedeze toti, dar din pacate majoritatea instructorilor dau citate din legislatie la orele de conducere, in loc de sfaturi soferesti...
Dupa ce ai sa iei permisul ai sa vezi ca se aplica doar 30% din legislatie, iar restul tine de experienta, daca n-ai avut pe cineva cu adevarat experimentat, care sa te invete si cateva lucruri despre jungla in care trebuie sa supravietuiesti, n-ai sa ajungi sofer prea bun.
Mult succes!
PS: nu sunt din Bucuresti, ca altfel te indrumam spre instructorul meu; ca fapt divers, apartinea de un liceu cu profil auto si era si maistru, diriginte... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de orasul in care locuiesti sau ai viza de flotant.

| RobertFHC a răspuns:

Si sectorul?

| RobertFHC a răspuns (pentru RobertFHC):

Incearca in Tineretului, mie mi s-a spus ca e o scoala de soferi exceptionala acolo.

| cristi13 explică (pentru RobertFHC):

Sector 3, dar sunt dispus sa ma deplasez, daca merita.

| cristi13 explică:

Locuiesc in Bucuresti.