| timisoara a întrebat:

Funda! Stie cineva cum functioneaza stergatorul din spate de la un WV Sharan 2001? Ma refer cu cablurile care sunt prin masina? La stergatorul meu diin spate sprituie cu solutie dar stergatorul nu misca.

Răspuns Câştigător
| iKronstadt a răspuns:

Cablurile sunt OK. Problema este o garnitură defectă dintre axul și lagărul ștergătorului, aceasta lăsând lichidul/apa de ploaie să intre în lagăr. Trebuie să desfaci ștergătorul, cureți angrenajul de rugină, pui o garnitură nouă (O-ring), gresezi, apoi montezi la loc. Sharan-urile au boala asta frecvent.

| timisoara explică (pentru iKronstadt):

Da dar nu merge motorasul.

1 răspuns: