| Andrewe a întrebat:

Salut,am o problemuta la masina, daca trag acum de maneta pentru stergatorul din spate el va functiona dupa 4-5 minute, de ce este acest delay?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Foloseste mai intai stergatoarele fata si ar trebui sa mearga instantaneu si cel din spate.
Daca stropesti spate nu da imediat cu stergatorul?
Vezi ca, daca lasi stergatoarele pe auto, la 4-5 stergeri pe fata, iti face si una pe spate, deci poate de asta observi tu decalajul.
La fel se intampla si la masinile care au spalator de faruri, la 4-5 stropiri de parbriz, dau o data si pe faruri.