| Issabela26 a întrebat:

Buna!
Ideea e ca as vrea sa achizitionez o masina insa as vrea sa stiu daca are cineva idee in cat timp i se elibereaza proprietarului fisa fiscala a automobilului si daca trebuie sa mearga sa scoata acum chitanta de la anaf cum ca are taxa platita si nerecuperata sau e posibil sa o aiba(adica daca i-a dat-o atunci cand a platit-o).
Nu ma pricep prea bine asa ca vreau sa fiu sigura si sa nu imi iau teapa...

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fisa fiscala ia am 5 minute sa o faca, la fel si adeverinta de la anaf, bine presupunand ca nu e coada si ca omul nu are alte probleme

| NYK4u a răspuns:

Buna! Aici gasesti niste lucruri interesante.Trage si tu putin cu ochiul.;)
http://farasuparare.ro/2013/08/30/pasi-inmatriculare-auto-2013/

| StefSzk a răspuns:

Matusa mea si-a cumparat de curand o una second-hand. Daca te referi la masina second-hand, ei bine cam 4-5 zile ia sau 1 saptamana... Sper ca te-am putut ajuta. Nu ma prea pricep la masini :p