Întrebare recomandată | Alexandra9998386 a întrebat:

Bună, in ce consta dorasul pentru permisul de conducere (categoria B)?
Am inteles ca trebuie sa iau adeverinta de la medicul de familie+ bilet de trimitere la analize?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MrSpooky a răspuns:

1.fisa medicala (eliberata de una dintre policlinicile agreate de Politia Municipiului de care apartineti);
2.fisa de scolarizare (se completeaza prin dactilografiere);
avizul psihologic;
3. certificatul de cazier judiciar;
4.doua fotografii tip permis de conducere(de obicei se ocupa cei de la scoala de soferi de care apartii, le fac ei);
5.copie dupa BI sau CI pe format A4, diploma studii, permis de conducere (daca este cazul);
6.chitanta CEC pentru achitarea taxei de examen auto(sau un bon in cazul in care platesti cash);
7.fisa evidenta ore conducere (original si copie);

Succes!

2 răspunsuri:
| florin926481f a răspuns:

Da ai nevoie de adeverinta de la medicul de familie pentru fisa medicala.