| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca nu mai am cardul de sanatate imi da medicul de familie bilet de trimitere sau nu? Ca vreau sa imi fac analize pentru bts, se da si pentru asta bilet de trimitere sau nu ai cum sa nu platesti analizele astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Analizele astea se platesc din buzunarul tau, ca nu sunt gratis pentru nimeni!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fără card nu îți dă bilet de trmitere.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Dacă nu știi codul de acces în sistem al tău, nu poate să intre să înregistreze.