| anonim_4396 a întrebat:

In curand am examenul de la scoala de soferi, traseul, pe care o sa-l dau la Filaret. Pentru cei care au dat traseul tot acolo: cam care sunt capcanele pe care politistul ti le pune? La ce sa fii mai atent, cam ce te pune sa faci? Multumesc!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are voie sa bage picioru sub frana, daca nu treci in primele 3 incercari inseamna ca vor spaga, inainte de examen discuta cu scoala de soferi sa vezi daca poti da ceva ca sa scapi de probleme

| xBlackDreamx a răspuns:

Ai grija ca poate sa bage politistul piciorul sub frana si sa nu iti mearga frana. Vrea sa vada cum reactionezi...

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru xBlackDreamx):

Ce zdrente!

| suntserios a răspuns (pentru xBlackDreamx):

Hai sa fim seriosi, ma indoiesc ca iti pune in pericol viata, si in cazuri de genul asta eu as apasa frana pana ii fac piciorul clatita

| xBlackDreamx a răspuns (pentru suntserios):

Vor sa vada cum reactionezi in astfel de cazuri. Sa vada daca te gandesti sau nu sa folosesti frana de mana atunci cand vezi ca nu functioneaza frana de picior.

| gh0s7smil3 a răspuns:

Buna! In primul rand, fa ceva sa scapi de orice emotie cand te vei urca la volan.Ai grija la tot ceea ce te-a invatat la scoala. Atentia e cea mai importanta la examenul practic. Politistul nu vrea decat sa se simta in siguranta cu tine la volan.Atat! Scopul lui nu e de a lua spaga cum vad ca abereaza unii pe aici sau sa te incurce.Alo,2014,intram in 2015, nu mai suntem in 2000 cand te punea sa o iei pe interzis ca asa vrea muschiul lui. Ai grija, el iti va indica traseul in fiecare intersectie, in cel mai rau caz vei auzi de la el "vireaza la stanga/dreapta unde poti si ti se permite". Acolo la Filaret, capcane nu exista.Pe mine unu, m-a omorat cu plecariile din rampa si cu virajul la stanga in intresectii. Ai mare grija la limbaj si nu te contrazice cu el indiferent ca ai dreptate (ceea ce nu prea exista). De ex. daca vrei sa ocolesti un obstacol de pe carosabil, iar semnele si indicatoarele nu iti permit, cere-i voie! Instructorul meu m-a invatat cateva vorbe marete cu care-l topesti efectiv! "Cu permisiunea dvs. voi incalca linia continua (de exemplu) pentru a-mi putea continua drumul" Asa am patit eu.Masina de gunoi oprita pe trecerea de pietoni pe banda 1. I-am cerut acordul prin vorbele astea iar rasp. lui a fost "Bravo! Mi-a placut!". Iti urez succes!