| AdynaS a întrebat:

intrebarea mea este :din ce cauza se tureaza motorul diesel exagerat fara a fi accelerat?

Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| razzvan27 a răspuns:

Din cauza injectiei big grin poate sa fie o problema minora, adica sa trebuiasca curatate mufele, e un spray special pentru asta, sau una majora..injectia dusa big grin ceea ce te-ar scutura bine de bani, daca e o masina cu piese scumpe gen renault, peugeot, alfa-romeo.acum..depinde de norocul tau big grin

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Cum adica? o scoti din viteze si ea se tureaza de nebuna? sau se tureaza foarte mult cu o acceleratie minima?

| subfocus a răspuns:

Pot fi o gramada de cauze. ce poti tu verifica e pedala si cablul de acceleratie. daca nu e de acolo trebuie mers la doctor cu ea