| AdrianMar a întrebat:

Lucrez pe un 3, 5 și astăzi venind din Cehia la un moment dat am avut de urcat o panta mai mare pe autostrada și când am fost pe la jumătate am auzit un suflu la motor gen cum ar scapă o presiune de aer de undeva și brusc motorul nu mai trage. Am ajuns cu greu sa ies de pe autostrada sa intru intr-o parcare și am deschis capota și vasul de apa era aproape gol și avea data apa pe afara. Când am desfăcut capacul avea ulei pe el și pe gâtul de la vas. Am completat apa din nou dar când pornesc motorul bolborosește apa in vas. Am încercat sa mai pornesc după ce s-a răcit motorul dar tot aceleași simptome le are. Merge pana in 2 mii de ture dar nu trage. Acuma aștept sa vina platforma din țara după mine. Ce ar putea sa fie? Ce sa întâmpla? Orice părere este bine venită. Va mulțumesc.

1 răspuns:
| Love4Music a răspuns:

Am mai auzit le cineva cu o peoblema asemanatoare, de tot trebuia sa reumple apa la racire ca fierbea. Dintr-o anumita cauza matorul tau se încălzește flarte tare si de aceea nuai funcționează normal.