| Mircea_Petra_1989 a întrebat:

Bună ma as și pe mine cineva care mai are casetofon de masina cu display de 7inch xomax e un tip mai vechi pe el arata ca merg videoclipuri ..tv ..aux și mai multe dar eu am tot încercat cu videoclipuri și nu mere ce sfaturi îmi dati ..multumesc

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema, trebuie sa verifici sa vezi ce format citeste si ce claritate, incearca sa pui mp4 la 240p.
Daca nu merge incearca si alte combinati.
Apropo, aceste playere au un fir care este legat la frana de mana, astfel atunci cand nu e trasa frana de mana nu poti vizualiza filme, eh, daca iti apare o eroare cand incerci sa pornesti un clip e posibil ca acel fir sa nu fie legat si sa impiedice afisare videoclipului, in cazul acesta va trebui sa identifici acel fir si sa-l conectezi la masa, pentru a disparea acea eroare.

1 răspuns:
| tpuuser999 a răspuns:

Nu ai reusit sa gasesti un format suportat. Daca este de tip mai vechi atunci probabil suporta doar MPEG sau MPEG2.

Cauta un program care sa faca conversia clipurilor sau testeaza cu niste clipuri foarte vechi (avi, mpg, mpeg).

Doua clipuri "oficiale" le gasesti aici: http://xomax.de/download.html/category/18-format-testvideos.html