| Goldenbulle7 a întrebat:

Buna. Mi-am cumparat o masina care a fost inmatriculata in Romania (numere, asigurare, rovinieta, itp valabile). Numerele le-am dat inapoi la proprietar, deoarece erau preferentiale. Pana imi inmatriculez masina pe mine, pot sa scot numere rosii intre timp, ca sa nu o tin parcata atata timp?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, pe o perioada de maximum 90 de zile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti.
Numerele rosii se dau doar pentru masini care nu sunt inmatriculate in Ro si urmeaza sa faci asta.
Masina ta este deja inmatriculata, tu trebuie doar sa faci procesul de transcriere.

Nu trebuia sa ii dai numerele decat dupa ce terminat procesul de transcriere a masinii pe numele tau. Erau perfect valabile.

| mihai69 a răspuns:

Da.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din cate stiu eu, NU se elibereaza numere rosii pentru masinile care sunt deja inmatriculate in Romania.