| Robertino1321 a întrebat:

Am cumparat o masina inmatriculata, insa in 30 de zile ar trebui sa returnez numerele fostului proprietar. La numere is programat abia peste doua luni. Asta inseamna ca nu o sa mai pot circula pana ajung la data respectiva? Se pot scoate numere rosii pana atunci sau as putea face ceva ca sa pot circula cu masina, avand in vedere ca ea a fost inmatriculata?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti obtine inmatricularea provizorie (numere rosii), pe o perioada de maximum 90 de zile, asa ca o sa ajungi cu aceasta pana esti programat pentru inmatricularea definitiva.