| Flavyuseduard a întrebat:

Buna,mi-am luat un audi a3 2004 sline. Nu am stat sa incerc dotarile asa ca nu stiu cum sa le activez, de ex navigatia care e simpla nu cu ecran si tempomatul. Cine ma poate ajuta sa imi trimita mesaj la linkul asta : https://www.facebook.com/eduard.dudila. Trimit poze cu interiorul daca e nevoie. Multumesc.

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Pentru inceput, navigatia aia e inutila, nu gasesti harti actualizate.
Cat de tempomat, e simplu, maneta are doua pozitii, spre bord, si spre tine, tragi maneta spre tine, si cand ai o viteza pe care vrei sa o pastrezi constant, apesi pe butonul din capatul manetei, moment in care masina va mentine aceeasi viteza constant, fara sa mai apesi pedala.
Cand dai de maneta in sus, va creste aceea viteza, cand dai de maneta in jos, va scade aceea viteza.
Cand vei impinge usor maneta usor in spate, vei "pune pauza" cand vei trage maneta usor in fata vei "relua".