| mihela94 a întrebat:

Mi s-a aprins in bord martorul volan rosu la Wolswagen Tiguan si volanul merge foarte greu. Stie cineva de ce?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Presiunea scazuta la servodirectie. Posibil sa ai pierderi de ulei. Verifica.

| Dyalema a răspuns:

Trebuie dusă la service. Are probleme cu direcția.

| UsualBoy a răspuns:

Presiunea la servo direcție. Uită-te sub capotă, trebuie să găsești un recipient care are pe capac desenat un volan. Desfă acel capac și măsoară lichidul. Dacă are lichid suficient s-a stricat pompa de servo, dacă nu are lichid, completează-l și vezi dacă îți pierde pe undeva.