| Theo9898 a întrebat:

Buna ziua.
Am o intrebare!
Astazi in mers mi s-a aprins martorul la baterie si dupa s-a stins dupa aceea volanul se misca foarte greu.
Cand am ridicat capota era un miros foarte ciudat.
Care pot fi cauzele?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Probabil s-a rupt cureaua de accesorii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

S-a blocat vreo rola de la cureaua de accesorii, cureaua s-a incins si probabil s-a rupt. Sau s-a ars ceva din alternator.
Mergi la un mecanic pentru constatare, pe net nu rezolvi nimic.

| relian a răspuns:

Ai directia electrica? Daca este electrica, atunci so fi dus alternatorul.
Cauzele? Treb s-a vada cineva masina, cineva care se pricepe si stie la ce sa se uite.
Din info ce ai dat nu poate nimeni sa spuna exact ce problema ai.