| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu daca e ok categoria dar scrie auto si nah laughing. Luna viitoare as vrea sa ma inscriu pentru carnetul de soferi si cu m-ar prinde vara si as vrea sa ma angajez pe timp de vara, am si scoala pana in vara si ma intreb daca as putea sa pun programul dupa masa, dupa ce termin scoala, colegii mei au spus ca se poate dar mama spune ca nu se poate.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce progarm vorbesti? Cel scolar, sau cel de soferie?
Cred ca-i mai importanta scoala acum, decat soferia!
Te sfatuiesc sa-ti termini scoala si in vara, cand ai timp destul, sa faci orele de soferie ca sa-ti iei carnetul.
Niciodata nu pui un moft ca scoala de soferi, in balanta cu liceul, de care depinde cariera ta pe viitor.
Scoala de soferi o poti face oricand, liceul, nu!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orele de condus le programezi de comun accord cu instructorul. probabil mama ta nu vrea sa faci scoala de aia te minte

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu am facut orele de conducere mai ales dupa 18:00, locuind aproape de instructor (lasa alti elevi mai departe, si se mai invartea 1-2 ore si cu mine). Am inceput ora de conducere chiar si la miezul noptii.
Nu scrie nicaieri in ce interval se pot face orele de conducere, conteaza sa vrea instructorul sa iasa la orele respective.
Orele de legislatie sunt cu program fix, dar cred ca si alea se tin dupa amiaza, fiind vorba de cursanti majori, multi dintre ei fiind angajati.

| AFR81 a răspuns:

Da, sigur ca se poate. De comun acord cu instructorul, totul se va rezolva. Isi va gasi el timp si pentru tine. E obligat sa faca asta.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da se poate, vorbesti cu instructorul auto si se rezolva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama ta te minte pentru nu stiu ce motiv. Cand prograMEzi orele, poti alege cand au muschii tai chef. Dimneata, pranz, seara.

| AlexSalling a răspuns:

Mama ta are carnet? Ori nu vrea sa iei carnetul ori nu stie. Se poate fata mea, poti sa fii sigura. Te poate programa dupa orarul tau.