| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Am 18 ani si dupa ce termin liceul as vrea sa ma angajez in Timisoara, ca mecanic auto si livrator la glovo ca al 2 lea job. Fiind ca sunt de la tara va trebui sa stau in chirie. As vrea sa ma stabilesc in Timisoara nu vreau sa ma angajez in oraselul de langa comuna mea chiar daca as putea face naveta e un orasel mic care nu prea ai unde sa te angajezi in afara de o fabrica sau profi, carefour(vara asta am incercat sa ma angajez pe timp de vara la carefour si nu aveau loc), servisurile auto sunt tot pline deci va dati seama ca sunt locuri limitate nu au unde sa se angajeze altii pana nu demisioneaza cineva. Voi ce ati face in locul, meu v-ati angaja in orasul de langa voi daca ati prinde loc sau intr-un oras mai indepartat care ofera mai multe oportunitati, eu orice optiune as alege tot vreau sa ma mut in chirie singur nu vreau sa stau cu parintii la tara.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in locul tau as alege un oras mare si cu multe oportunitati. Evita oraselele micute, chiar daca poate sunt mai apropiate de comuna in care locuiesti.
Altii pleaca si din tara. Nu vad o problema in a te duce intr-un oras mai indepartat.
Eu spre exemplu pana sa termin liceul am locuit intr-un oras mic, si crede-ma ca n-ai ce face acolo. Nu se compara cu Bucureştiul, unde am plecat eu dupa liceu. Deci alege Timisoara!