| Mira78881888999 a întrebat:

Se poate folosi un catalizaror Universal pentru un Ww polo din 2001, motor 1.4 benzină?
El momentan scoate un zgomot.
Daca îi voi pune catalizator universal oare îi va reduce din zgomotul emis?
Voi ce părere aveți?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Decît sa mai investesti intr o masină veche mai bine o dai la remat si i ti cumperi o Dacie nouă, piesele sunt ieftine si nici nu polueaza ca vechitura asta pe care o ai.

| Drifterx500 a răspuns:

Recomand catalizator original, din ala universal nu stiu ce sa zic, dar daca iti iubesti masina si ai valoare sentimentala pentru ea zic sa iei originalul, daca nu...ia universal, tu alegi.

| Mira78881888999 explică (pentru Drifterx500):

Si crezi ca voi trece itp-ul cu catalizator universal?

| Drifterx500 a răspuns (pentru Mira78881888999):

Am cautat unele si altele pe google, unii zic ca merge, alti zic ca nu, din cate am aflat avantajele nu prea sunt, doar dezavantaje mai mult cum ar fi accelerarea proasta(turatie), fortare motorului si mai multe, cu itp-ul nu cred ca treci, ai sanse foarte mici cu catalizator universal, eu zic sa iei original pentru siguranta ta.
Cine stie... poate ca unul universal nu e chiar de calitate si pica. De asta recomand doar ce este original.