| vodak a întrebat:

Se poate pune ceva sistem de climatizare pe o masina care nu are din fabrica? BMW E346.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| dnk10 a răspuns:

Da, normal ca se poate... un prieten aflat in aceeasi situatie si-a pus cu vreo 700 de euro happy.

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca masina a venit din fabrica fara,si daca toate masinile modelu ala au fost concepute sa nu aibe AC atunci nu poti.
Daca insa AC era optional,atunci poti,dar banui ca te costa destul de mult,poate nu face masina ta cat ar costa chestia asta.

Stii ce inseamna asta? Radiator pentru AC,conducte,compresor,ceva fulii acolo la cureaua de accesorii,alta curea de accesorii,filtru de freon si ce mai vine acolo in afara masinii in jurul motorului.
Apoi inauntru,ventilator, ducturi, si toata chestia aia e ditai piesa, trebuie dat jos tot, bord volan tot tot de la bord, cred ca manopera costa nu mult ci f mult.
Cineva spune ca a schimbat cu 700 euro, cand, unde? Sa zicem cumperi toate alea de la o masina folosita, odata sa desfaci toate alea, cred ca nu stii ce inseamna asta.
Cred ca te costa mai mult decat ar costa sa iei alta masina cu AC pe ea.

| 666Belial666 a răspuns:

Normal ca se poate.Si eu am fost aflat in aceeasi situatie si mi-am pus cu vreo 650-700 euro.

| LegiuitorulX a răspuns:

Iti dai seama ce fel de BMW ai daca nici macar AC n-are. Pana si pe Tico ai laughing

| vodak explică (pentru LegiuitorulX):

Ha Ha Ha... ce nostim esti. Razi ca proasta la p...
E un model sport, tunat pe care pot sa-l vand la orice ora...

| LegiuitorulX a răspuns (pentru vodak):

E un harb, probabil cu varsta cuprinsa intre 15 si 20 de ani. Aia nu mai e masina

| vodak explică (pentru LegiuitorulX):

Si daca e un harb te face mai fericit? Te rog sa comentezi in alta parte pentru ca nu ma intereseaza parerea ta... pana acum raspunsurile tale au fost total pe langa subiect.

| Koss01 a răspuns:

Da se poate cu 600E intr-un service auto dar nu cred ca este noua climatizare dar o sa iti manance mai mult din combustibil cand ai sa o folosesti si cum este bmw consuma peste 7%