| Reek54 a întrebat:

Buna seara, am mai multe intrebari.
Vreau sa imi pun pe spate frana pe disc (bicicleta Mountain Bike).
Trebuie sa schimb roata pe care o am acum neaparat?
Ce imi mai trebuie in afara de discul propriu-zis?
Care este diferenta dintre frana pe disc mecanica si cea hidraulica?

4 răspunsuri:
| dbobei a răspuns:

Trebuie sa schimbi roata doar daca butucul nu are suport de prins discul trebuie sa aiba niste file numar par vreo 6-8 can asa
Apoi iti mai trebuie etrierul cu placute de frana acesta il iei in functie de frana: Mecanica inseamna ca este pe cablu normal de frana si este mai ieftina iar Hidraulica pe lichid cu furtunas si asta sa-r putea sa te coste mai mult happy cam asta e ce vroiai sa stii

| Reek54 explică (pentru dbobei):

Si cam care sunt preturile unui disc, etrier cu placute si ce imi mai trebuie? (nu exagerat, nu vreau sa investesc mult acum).

| dbobei a răspuns (pentru Reek54):

Nu stiu sigur thinking

| Reek54 explică (pentru dbobei):

Intereseaza-te, te rog, daca vrei.