| anonim_4396 a întrebat:

Cand schimb frana la bicicleta trebuie sa schimb si discurile? Din promax vreau in shimano.Am un prieten care din frana mecanica si-a schimbat in hidraulica si si-a schimbat si discul si ma gandeam sa nu o cumpar degeaba

1 răspuns:
| Alphacrow21 a răspuns:

Discul daca nu e ars discul sau indoit nu il schimbi daca vrei frana hidraulica, schimba etrier-ul, firele si maneta de frână si iti trebuie ulei mineral! Daca vrei sa iti schimbi discul cu unul mai mare, platesti si discul in total 400, 450 lei