| Pistol_Ionut_1992 a întrebat:

Am o intrebare!
Vreau sa-mi cumpar o masina buget 2000 euro si as vrea sa merg pe un vw bora 1. 9TDI 116 cp AJM vreau sau aflu niste pareri de la posesori sau care au avut m-ar ajuta foarte mult!
Si o diferenta intre motoare
AXR
AJM
ALH

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E masina ok.
Dar eu nu am vrut niciodata asa ceva, pentru ca pretul e mare pentru un 'harb' de 16 ani, iar la confort si stabilitate, masina e medie spre proasta. Adica se bate cu Loganul 2004.
Problemele frecvente la ele sunt:
-rugina la praguri
-control turbina defect (intra limp mode)
-contact pedala frana bulit
-parbriz crapat (aerodinamica face pietrele sa se loveasca de el).
Mai rar dar tipic, mai cedeaza cutiile de viteza, chiulasele, se ovalizeaza discurile de pe fata, sau cedeaza rola distributiei de pe vibrochen, si se sparge motorul.
In principiu, e o masina foarte solida.
Dar 2000e pe ceva vechi, nu as da.