| Catrinnaaa a întrebat:

Am promovat examenul teoretic (sala) pe data de 14 decembrie! După promovare domnul care mi-a scris admis pe dosar mi-a spus că sunt programată pe 19 februarie la traseu si daca este ok?! Am confirmat. Însă mi-a mai comunicat ca pe 15 ianuarie imi expira cazierul. Si sa il schimb la data de 15 ianuarie. In schimb acesta nu a oferit niciun document care sa justifice ca sunt programată în acea dată. Faptul că voi schimba cazierul până dau traseul pe 19 februarie nu încurcă programarea, nu? Va rămâne valabilă? S-au dupa ce am schimbat cazierul trebuie sa ma reprogramez din nou?
P.s: in momentul programării la traseu, cazierul era valabil.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Iti scoti alt cazier si il prezinti instructorului. El il va atasa la dosarul tau de cursant al scolii auto, iar cand politistul cu care vei sustine examenul va verifica dosarul, va vedea ca totul e in ordine si ca nu sunt probleme.winking
Atasarea unui alt document la dosar (cum este cazierul) nu necesita o noua programare pentru proba practica. Dar pana pe 19 februarie asigura-te ca ai toate hartiile la dosar. happy