| darriya a întrebat:

.sunt programata sa dau traseul pe 6 aprilie iar pe 9 aprilie imi expira cazierul iar eu vreau sa aman traseul...pot da traseul cu cazierul expirat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti sustine examenul fara ca toate actele sa fie in perioada de valabilitate, inclusiv cazierul judiciar.
Te poti duce oricand sa reprogramezi examenul.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Examinatorul verifica dosarul, iar toate documentele trebuie sa fie in perioada de valabilitate. Eu am refacut cazierul, din cauza faptului ca intre momentul examenului teoretic si cel al testarii practice cazierul imi expirase si mi s-a recomandat sa fac demersurile obtinerii unui nou cazier. Alti bani, alte drumuri, dar macar am fost in legalitate. Eu te sfatuiesc sa nu risti. Ori dai traseul pe 6 aprilie, ori amani examinarea, dar atasezi la dosar un nou cazier valabil.

| darriya explică (pentru dannyel86):

Dar cand ma pot duce sa ma reprogramez? ma pot duce peste o luna?