| pulx a întrebat:

Buna seara!

Am si eu o intrebare, as dori sa achizitionez un golf cu un motor 1.4 tsi 122 sau 160 cp dsg. As vrea si eu cateva pareri.

Multumesc!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vrei un consum mic sau mare de carburant?

| UserRo10 a răspuns:

Nu lua varianta de 160 cp. Este cu compresor mecanic si turbia si apar probleme la acest duo plus distributia pe lant ce trebuie verificata temeinic periodic deoarece poate sa se intinda lantul si sa se rupa

| Carbit9669 a răspuns:

Nu prea as recomanda 1.4 tsi mi se par motoare pe care le iei azi pe masina si maine pleci la punga cu ele.Din gama vag si generatiile care detin aceste motorizari cea mai buna ar fi 2. 0TDI ar mai merge 1. 6TDI dar e loterie motorul