| CTLN a întrebat:

Bună seara! Am de gând sa achiziționez o MAZDA 3(compacta sau sedan), an 2005-2006, motor 1.6 benzina. Și as dori câteva păreri referitoare la întreținere, piese, etc. As vrea răspunsuri serioase. Funda. Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| Începătorul988 a răspuns:

Buna seara. In general, fereste-te de Mazda. Nu fac motoare prea reusite, si piesele sunt destul de scumpe. Daca tot vrei un motor pe benzina, te poti duce pe un astra h de 1.6, astra g 1.6, golf 5 1.6