| i0nutz555 a întrebat:

Buna seara,am si eu o problema,acum o luna si jumatate am cumparat o masina Skoda Fabia adusa recent din Germania,nu avea scoase nici un rand de numere rosii,problema a fost ca eu eram in alta tara si voiam sa merg acasa in vacanta si nu vroiam sa pierd timpul sa scot eu numere rosii si am vorbit cu cumparatorul daca e posibil sa scoata el si sa imi vanda masina cu numerele rosii scose de el,zis si facut,,a scos el numerele rosii si am cumparat-o,am facut act de vanzare cumparare,am si actul de vanzare cumparare dintre el si persoana din Germania,acum problema e, daca vreau sa o inmatriculez, ce trebuie facut?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Suni la RAR (ocazie cu care iti faci si programare ca sa-i faci carte de identitate romaneasca), si o sa te indrume ei mai departe.

| Mahsun_Nergis_1986 a răspuns:

.Programare rar, după ce ai cartea de identitate al masinii, faci programare la politie online. Apoi traduci actele de Germania. Te duci la cec achiti o taxa pentru primatriculare parcă. Fă-ți copi la toate hârtiile si dupa te duci la Anaf. Dupa ce ai toate documentele astepti data programării la poliție.In aceeasi situatie sunt si eu acum.