| Andrei_3187 a întrebat:

Eu sunt din Galati, si vreau sa imi cumpar o masina din Zalau, abia adusa din Germania, deci fara numere rosii scoase. Dupa ce fac actul de vanzare cumparare, pot veni cu ea pana in Galati de acolo, sau trebuie sa fac RAR si etc acolo imediat dupa ce o cumpar? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Pintea_Dacian_1992 a răspuns:

Poti merge cu ele acasa daca acele numere de Germania mai sunt valabile, dupa mine alea trebuie sa fie valabile ca altfel vanzatorul cum umbla cu masina daca nu a scos nici-un set de numere rosii.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa soliciti numere provizorii, astfel risti sa te prinda pe drum si este infractiune, respectiv punerea in circulatie si conducerea unei masini neinmatriculate. Numai bine!

| CharlieHarper a răspuns:

Poți face RAR-ul și aici, nu-i problemă, trebuie să-l faci înainte să expire numerele alea de Germania.