| Mihai2930 a întrebat:

Buna seara am si eu o problema la un cross de 80cc, deci porneste si cand accelerez moare motoru am crezut ca ie carburatoru am luat altul nou si face la fel nu stiu ce are va rog spuneti-mi si mie ce sa fac mersi mult

3 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Nu are ceva lame pe admisie? dupa ce dai jos carburatorul? ar trebui sa se vada, nu stiu cum se numesc exact piesele alea dar se afla pe admisie imd dupa carburator sunt ca niste lame care practic fac amestecul aer/combustibil.e posibil sa fie alea ori fisurate rupte ori numa remontate prost.

| Cîrstea_Ionuț_1997 a răspuns:

Filtru l-ai curățat? Vezi poate nu face contact la bujie sau poate ai rezervorul înfundat verifica bine desfă și curăța și carburatorul te asigur ca merge dacă faci ce ți-am spus eu.

| Mihai2930 explică:

Salut carburatoru este nou acum l-am pus pentru prima data sincer la bujie m-am uitat da scanteie dar ar fi posibil la turatie sa intrerupa benzina curge habar nu am