| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am un renault clio, 1, 5 diesel, 2001, am o problema, acum de cand o dat vremea rece, imi abureste in interior, tot. Dau pe dezaburire la pabriz, in acest caz este mai rau, trebuie sa sterg pabrizul din 60 in 60 de secunde. Ajutor.

1 răspuns:
| Holiday a răspuns:

In primul rand seteaza sa intre aer de afara prin sistemul de incalzire, adica nu activa recircularea aerului. In al doilea rand pana se dezaburesc geamurile mergi cu un geam putin deschis.