| fender92 a întrebat:

Am un vw golf 4 si vreau sa imi iau baterie...foarte buna. dar si cu pret avantajos. ce imi recomandati? cu putere mai mare

funda si folositor

Răspuns Câştigător
| Claudio a răspuns:

Iti recomad Bosch sau Varta la calitate, pretul este mai mare dar calitatea se vede.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ca si raport pret/calitate, bateriile Rombat stau foarte bine. O marca foarte buna este intr-adevar Bosch, insa nu stiu daca diferenta de pret se reflecta proportional si in durata de viata a bateriei.
Pentru a-ti face o idee, un acumulator de 60-65 Ah il poti cumpara la 200-250 RON daca e Rombat, 330-350 RON daca e Varta si peste 400-450 daca e Bosch.
Avand in vedere ca ai cerut o recomandare la pret avantajos, eu ti-as sugera Rombatul, Tornada sau Cyclon daca e pe benzina, Pilot daca e Diesel. Capacitatea si dimensiunile le gasesti in manualul de utilizare al masinii sau iti pot fi recomandate la magazinul de unde cumperi acumulatorul, pe baza talonului. Asta bineinteles, daca alegi un magazin de specialitate sau o reprezentanta Rombat.

Răspuns utilizator avertizat
| Claudio a răspuns:

# Uite si un link unde poti gasi bateria potrivit masini tale http://www.bateriiauto.com

| Damian a răspuns:

Rombat de 66 sau 75 iti zic eu ca 5 ani nu mai ai treaba si e si ieftina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bateria se alege in functie de motorizare iti recomand o baterie noua