| bununununu a întrebat:

Buna seara, are un vecin de-al meu o Dacia 1300 din 77, la 1000 de ron.,merge bine, nu are probleme pe ea ..sa o iau? poate o pot da cu mai mult, ca deja se baga la colectie!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1000 lei e un pret corect da vezi ca inmatriculare te ajunge vreo 1000E

| horia2012 a răspuns:

Intereseaza-te daca gasesti piese pentru ele. Sunt prea vechi. In special sistemul de franare. Pompa de frana e simpla, nu dubla. Se gasesc mai usor piese pentru 1310.

| viotedy a răspuns:

Din anul ala, NU.gasesti de prin 95-98, mai merge.ce sa faci cu cadavrul ala? cu cat e mai veche e si asigurarea mai scumpa.

| GaByScream a răspuns:

O dacie este perfecta pentru un incepator... si ieftina, daca merge bine si are totul in regula(inmatriculare, taxa de drum, asigurare) ia-o. Poate peste cativa ani, cand ai mai multi bani o reconditionezi si o vinzi ca masina de colectie

| DanaQ a răspuns:

Am vazut si celalalt mesaj, daca zici ca abia ai luat carnetul si ai disponibili 400euro pentru masina, asta s-ar incadra in buget si ai putea sa exersezi in continuare ce ai invatat in scoala, sa-ti perfectionezi tehnica de condus. Daca spui ca-i functionala si te incanta, e o alegere ok, as zice eu, dar inainte de toate sa ai in vedere toate cheltuielile pe care le presupune achizitia acestei masini (taxe, piese etc.) si daca si aici ti se pare ok, atunci... ia-ti-o! daca nu, fireste, renunta si investeste in altceva banii.