| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va intreb ce jante s-ar potrivi pe un logan visiniu? Si c-am cat m-ar costa toata afacerea? Multumesc!

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Am vrut sa iti sugerez niste jante de tabla cu capace frumoase, vad ca ai primit deja sfatul asta, mai mult sau mai putin la modul serios.
In toate hypermarketurile gasesti jante de aliaj pentru Logan la preturi acceptabile, majoritatea avand mentionata aceasta compatibilitate pe eticheta. Alegerea lor e o simpla chestiune de gust, nu te ambala insa la jante de firma sau supersportive, pentru ca vor arata ridicol pe Logan. Nu ma intelege gresit, nu am nimic cu marca asta, eu mereu compar jantele masinilor cu pantofii. Dacia este o masina de clasa medie foarte ieftina, deci un costum de stofa ieftina, la care nu poti asorta pantofi Giorgio Armani si nici adidasi sau tenisi.
Ca sa fii sigur ca nu dai gres, alege modele care se aseamana cu cele originale.

| ALEx_7862 a răspuns:

Puneti ceva pe 16, 17 arata super tare si daca tot faci ceva investiti fa-o sa intoarca priviri pe strada. chiar daca e masina ieftina.si vezi ce-ti place si tie :X:X:X succes si cand gasesti ceva da-mi si mie un mesj cu ce jante ti-ai luat:X:X intra pe 4 tuning si poti sa gasesti si la mana a 2 jante de:X:X:X.

Anonim:Ce masina ai? Daca ai.

| cornel a răspuns:

Niste jante de 17 late:X

| cornel a răspuns:

Si pretul 300 lei noi happy

| dean a răspuns:

Eu am jante pe 17 si sta super, nu ma intereseaza ce cred altii, fiecare face cum stie! Asa ca referitor la intrebare - puneti-va domnule ca nu strica (ce daca e masina ieftina sau mai auzi pe altcineva ca nu e buna! Daca nu e buna, de ce se vinde ca painea calda?) Oricum bafta!

| sergiu_4172 a răspuns:

Off: "anonim" eu nu sunt de aceeasi parere. Daca incerci sa faci ceva frumos dintr-o masina nu e de prost gust. E chiar de apreciat.
on: nu trebuie neaparat un model anume. iti iei niste jante pe 15 sau chiar 16 mai deteriorate sa le iei mai ieftin si intri aici www.jantavopsita.ro si le faci cum vrei tu... ce model vrei si ce culori. Te-ar duce cam la 10 mil jantele + reconditionarea si vopsitul

| sergiu_4172 a răspuns:

Anonim: e chestie de gust, daca tu nu vezi nici o diferenta intre jantele de tabla si cele de aliaj... Eu am la fel:jante de tabla pentru iarna si de aliaj pentru vara si vreau sa zic ca iarna nu imi recunosc masina, nu-mi vine sa ma urc in ea! Si nu trebuie neaparat sa dea 400 de euro pe jante. Se gasesc foarte usor si mult mai ieftine. Si cand ai jentile stoc nu te opreste nimeni dar cand le si personalizezi un pic se gasesc persoane care sa te intrebe unde le-ai facut si sa iti spuna ca arata bine!

| Drums a răspuns:

Nici nu stiu ce e ala jantethinking oricum succes sa afli...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este ridicol si de prost gust sa pui jante scumpe si de aliaj pe o masina ieftina. Mai normal ar fi niste capace dragute si atit. ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sergiu / niste jante nu rezolva decit o falsa imagine de estetica. Daca iei in calcul ca una costa circa 100E sau chiar mai mult, eu sint convins ca la cumpararea masinii nu s-a cumparat una mai " dotata " cu 400E pe motiv ca nu merita ...si acum sa bagi atitia bani ...imi pare rau, nu vad logica.
Si sa fiu sincer ...eu am la una din masini jenti de aliaj, chiar foarte ok ( masina a fost echipata cu doua rinduri de roti, iarna, jenti de tabla, vara, de aliaj ...cind merg cu cele de aliaj nu m-a oprit nimeni sa-mi spuna nici ce bine arata, nici ca sint mai destept sau frumos.( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi mult pentru raspunsuri dar pana la urma tot imi cumpar!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ce legatura are culoarea masinii cu butucii pe care pui jantele? whatever pe logan mai bine pui capace sau roti de lemn, iti iei si un bustean si un topor sa le tii in portbagaj si cand se toceste o roata de lemn tragi pe dreapta cioplesti o roata si pleci mai departe laughing