| anonim1 a întrebat:

Buna seara, ce ulei imi recomandati pentru un ford focus, 2001, diesel, 250 mii km? va rog frumos ajutati-ma pentru ca nu stiu ce ulei sa imi cumpar, in carte scrie un ulei cu vascozitatea SAE 5W30 pentru ford WSS-M2C913-B, ce tip de ulei gasesc cu vascozitatea asta? nu o fi subtire asta pentru nr de km pe care ii are motorul? ARAL e bun?

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Mobil 1 sau Castrol full sintetic fara nici o discutie, preferabil Castrol, pune decat vascozitatea recomandata de producator indiferent de nr. de km!