| anonim1 a întrebat:

de cateva zile am observat la masina(diesel, 2001, 265 mii km ), cand este motorul la rece si pornesc cam dupa vreo 500 de metri in treapta 1 merge asa in suturi, calc ambreiajul o turez dar nu trece mai mult de 3000 rot/min. Opresc motorul repornesc si masina mere normal.ce poate fi? mersi pentru raspunsuri

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ti-am raspuns pe celalt topic deschis pe aceiasi tema!

| daassh a răspuns:

CHiar nu avem de unde stii, cel mai bine ar fi sa te duci cu ea la un service sa-ti faci o verificare sa vezi.Succes!