| Roly_Roland_1982 a întrebat:

Bună seara! De curand mi-am cumparat un malaguti madinson 125, care face probleme adica cand il accelerez scad foarte rau Volti din baterie, dar cand merge la relanti urca pana in 13.80 si cand scade, scade sub 12 V. Am pus releu original pe el cumparat cu 300 ron si am cumparat si o baterie de 8Ah.Nu pot sa-mi dau seama ce poate avea. Cand sa il pornesc nici nu invarte electromotorul.

2 răspunsuri:
| Zgambau a răspuns:

Eu zic ca e de la releul de încărcare, dar cel mai bine întreabă un mecanic?

| Roly_Roland_1982 explică (pentru Zgambau):

Am fost la multi, dar nu se au cu electronica.