| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, detin un audi a4 b7 2.0 tdi(140cp) cod motor bpw(un singur ax), este normal zgomotul turbinei? Mentionez ca masina trage normal!
https://youtu.be/WLykhRi3cb8

3 răspunsuri:
| George12356456 a răspuns:

Salut! După urechea mea, nu cred că e normal. Trebuie sa se audă, dar nu așa de tare. Ce ulei ai băgat?

| ioan135 a răspuns (pentru George12356456):

Castrol edge turbo diesel 5w40

| ioan135 a răspuns (pentru George12356456):

Detin masina de 4 luni asa face de cand am luat-o dar nu am avut probleme cu ea nu da gram de fum si trage normal fara intreruperi doar ca are acel zgomot si cateodata dar rar de aude un sasait intrerupt intre 1900-2500rpm din interior cu geamurile si clima inchise