| CipriiM23 a întrebat:

Buna Seara! Exista vreo posibilitate sa scot masina de la impozit fara sa duc masina la vreun parc de dezmembrari sau la fier vechi?

6 răspunsuri:
| GouDidodino a răspuns:

Da exista inca doua variante.
1. O vinzi
2. O depozitezi pe un teren pe care esti proprietar si trebuie sa faci dovada ca acel spațiu iti aparține. Altfel nu se poate.

| CipriiM23 explică (pentru GouDidodino):

Eu am un loc de parcare undeva in oras pe numele. Sa zicem ca fac ce ai spus tu si reusesc sa o scot. Dupa pot sa fac ce vreau cu ea?

| CipriiM23 explică (pentru GouDidodino):

Adica sa vina sa ma controlezew la ceva timp sa vada daca o mai am acolo...

| GouDidodino a răspuns (pentru CipriiM23):

Locul de parcare nu este proprietatea ta, daca nu-l plătești, ti-l ia. Nu iti poti depozita masina pe locul de parcare. Trebuie să ai o curte, un teren, ceva sa fie al tau personal, nu al părinților, bunicilor, etc. trebuie sa deții acte de proprietate pe acel spatiu

| GouDidodino a răspuns (pentru CipriiM23):

Asta nu cred ca o sa se intample

| Alexhdr21 a răspuns:

O radiezi