| ChituAlexandru1289 a întrebat:

Buna seara! Imi poate spune cineva, va rog, ce permis imi trebuie pentru a circula cu aceasta platforma auto + vehiculul care se afla pe platforma? [ https://imgur.com/a/TJv6q3V ] Multumesc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie masa maxima autorizata la masina aia e maxim 3.5t deci poti conduce cu B ul.
In cazul concret din poza, aia in care e incarcata cu Range clar se trece de limita si ar fi ilegal sa conduci cu B ul

| dinaprilie a răspuns:

Deoinde de masa platformei plus masa auto de pe platforma in total.

| BuLaNNNeL a răspuns:

C+E cel mai probabil.