| George18011993 a întrebat:

Buna seara, imi poate spune si mie ce acte mi-ar trebui sa-mi schimb numerele sa-mi pun la preferinta? Prima data nu am luat preferentiale, ce ar trebui facut acum?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Greu cu limba romana.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se poate face fara probleme schimbarea numarului, ai aici lista oficiala cu documentele:
https://www.drpciv.ro/......22012c2b93
Iti trebuie programare la ghiseu, pe acelasi site o faci.
Contravaloarea certificatului de inmatriculare se plateste la CEC sau Posta Romana pentru a economisi timp la depunerea actelor, si pui chitanta in dosar.