| George18011993 a întrebat:

Buna seara, am si eu intrebare, mi-am inmatriculat masina acum 7 luni si nu mi-am luat numere la preferință. Acum as vrea sa le schimb si sa-mi iau la preferință, se mai poate? Si ce acte ar trebui? Mulțumesc

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Se poate. Mergi la o firma de înmatriculări cu buletinul, CIV-ul si talonul, te ajuata ei. Nu stiu daca s-au mai modificat tarifele, costa 37 de lei talonul, 40 plăcuțele, 45 taxa de numere preferentiale. Vreo 30 e pregatirea dosarului.
Daca vrei sa eviti cei 30 de lei, gasesti pe net formular de cerere si iti pregatesti singur.