| sincer a întrebat:

TPU, am si eu o nelamurire, trebuie sa imi schimb domiciliul dintr-un judet in altul, foarte constient sunt ca trebuie sa imi schimb toate actele, dar vreau sa stiu daca trebuie sa imi schimb si numerele la masina de pe un judet pe altul, eu vreau sa le pastrez pe astea ca sunt preferentiale si in celalalt judet nu sunt libere cele cu cifrele si initialele care le am acum, ce este de facut? Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu se intampla nimic! Atata timp cat a fost imatriculata acolo chiar daca iti schimbi domiciliul legislatia iti permite sa pastrezi numerele pe acea masina dar nu le poti muta pe alta masina tot a ta daca schimbi masina!

2 răspunsuri:
| enverhoxha a răspuns:

Şi dacă nu îţi schimbi înmatricularea ce se întâmplă?

| Ionescu417 a răspuns:

Sall trebuie sa iti schimbi numerele de imatriculare pentru ca trebuie sa iti scrie numele judetului si sa te inregistreze in acel judet dar poti sa iti pastrezi initialele baftaa