| Ysy a întrebat:

Bună seara. Poate să mă ajute cineva cu o întrebare legata de drujba? De ce se accelerează lanțul singur relantiul este reglat dar când deschid capacul de la rezervor își revine?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Verifica filtru de aer,poate este plin de rumegus,filtru de aer trebuie curatat regulat,spalat cu ceva sa iasa toata mizeria,apoi uscat si pus la loc.
Cineva spune ca dopu de la benzina are orificiu laughing nu are nici un orificiu dopu,aer acolo intra pe altundeva,undeva unde doara intra aer si nu iese,altfel ar iesi benzina afara sau uleiul din rezervoru de la lant.
Intr-adevar ambele rezervoare trebuie sa aiba, ori sa intre in ele aer, Dar au undeva prin jurul rezervorului un orificiu si acolo au ceva gen dop, ori valva ce lasa aeru sa intre dar intr-un singur sens.
Am uitat cum se numeste.
Poti verifica si chestia aia, dar nu este la vedere Air Vent cred ca se numeste, oric eva de genul asta.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dopul de la rezervorul de benzină are un orificiu; la al tău, se pare că e înfundat. Curăță-l!

| relian a răspuns:

Cand pornesti prima data, sau de fapt prima data cand motorul este rece, asa se accelereaza mai toate.Tu atunci apesi acceleratia si dai drumul, va reveni imediat la relantii.
E ceva normal, am vazut la vreo 2-3 branduri ca asa fac.Deci incearca sa apesi aceleratia apoi imediat si dai drumu.

Nu ai spus cand anume face ce spui, doara cand pornesti, tot timpul sau cand mai exact?

| Ysy explică (pentru relian):

După câteva tăieri începe sa se accelereze ca și cum ar rămâne fără benzina

| Ysy explică (pentru relian):

Am rezolvat am dus-o azi la cineva problema era în rezervor la soclu era înfundat trebuia sa îl schimb de la început capatul e din burete

| relian a răspuns (pentru Ysy):

Verifica filtru de aer,poate este plin de rumegus,filtru de aer trebuie curatat regulat,spalat cu ceva sa iasa toata mizeria,apoi uscat si pus la loc.
Cineva spune ca dopu de la benzina are orificiu laughing nu are nici un orificiu dopu,aer acolo intra pe altundeva,undeva unde doara intra aer si nu iese,altfel ar iesi benzina afara sau uleiul din rezervoru de la lant.
Intr-adevar ambele rezervoare trebuie sa aiba, ori sa intre in ele aer, Dar au undeva prin jurul rezervorului un orificiu si acolo au ceva gen dop, ori valva ce lasa aeru sa intre dar intr-un singur sens.
Am uitat cum se numeste.
Poti verifica si chestia aia, dar nu este la vedere Air Vent cred ca se numeste, oric eva de genul asta.