| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o drujba Homelite si cand o pornesc mi se invarte lantul in relantiv ce trebuie reglat, nu stiti? cred ca colegii mei o reglat ceva

Răspuns Câştigător
| marianguru a răspuns:

Trebuie desfacuta ca i s-a rupt un arc de la motor de fapt sunt trei arcuri de otel care atunci cand o turezi cupleaza si se invarte lantul.asa am patit si eu.din pacate nu am gasit genul ala de arc care mi s-a rupt si o folosesc asa, e cam periculos dar nu am gasit arcul ala de fapt nu sunt toate la fel, poate ai bafta si gasesti ce iti trebuie.

| Laur_George_1999 a răspuns (pentru marianguru):

Exact asa am patit si eu mai exact ce sa ii desfac de la motor? Eu am un Blade X5200

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Asa face ea.Adica cind o pornesti prima oara, ori sa zic a doua zi, deci dupa o perioada de repaus la pornire se accelereaza aproape la max.Tu cind porneste apasa maneta de acceleratie imediat si revine foarte rapid aproape instantaneu la relanty.Am observant si eu chestia asta si este noua si nu e luata din RO, adica ma rog n-are importanta, doar voiam sa arat ca am folosit-o in alta tara si exact asa face.Deci cred ca asa este facuta, pentru ca nu se intimpla nimic cu ea.Sincer este mai buna decit Huswarna, si poate decit Sthill.Am taiat cu ea stejari de 1 metro in diametru si toata ziua.Si este doar de 14 inch.Deci nu cred ca ar fi problema chestia asta la pornire.

| arva a răspuns:

Ai mare grija.din cite stiu eu e o chestie ca o aparatoare sus trebuie trasa in spate.dar mai bine lasa-i le colegi

| LuMix a răspuns (pentru arva):

Nu intelegi