| Tymonskt1996 a întrebat:

Stimati domni am si eu o problema cu pornirea citroenu-lui c3. Doresc sa precizez ca pana acum 2 zile nu am avut niciun fel de problema.Am plecat in Germania 2-3 luni si masina nu a mai fost pornita. Cand am venit nu a mai pornit, am zis ca e bateria am reincarcat-o cu redresor.A doua zi a pornit, dar se tura singura in 5000 de turatii dupa aceea a scazut la 2000《fara sa utilizez pedala de acceleratie》turatia varia intre 2000-3000 si dupa aceea a scazut la relanti si s-a oprit de tot.Am dat la automat de cateva ori si nimic, am verificat sigurante, benzina am, masina este inclinata, dar cand o pornesc se aude pompa de benzina ca trage dar nu cred ca are presiune ca nu mai vrea sa porneasca. Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| Ovi27 a răspuns:

Salut eu intampin ceva de genu la Nissan almera n16. 1.8i
La fel la relanti urca la 2.500 scade la 1.500 si oscileaza intre ele.
Unii au zis de debitmetru, altii de senzorii de pe placuta de acceleratie.
Daca zici ca pornit dupa incarcarea bateriei poate fi si asta. Dar sa nu fie pompa de motorina/benzina. Sa se opreasca. Eu am schimbat o ca la fel prima data pornea greut. apoi murea in 2-3 minute. Si am mai schimbat borna de + la baterie. Bine e o borna ciudata la Nissan An16 1.8
Dar cu turatiile a ramas la fel.
Incearca sa o pui pe un tester.

| Tymonskt1996 explică (pentru Ovi27):

Am sa incerc sa o pun pe testerrevin cu detalii si eu banuiesc pompa ca nu are presiune destula.

| Tymonskt1996 explică (pentru Ovi27):

Am sa incerc sa o pun pe tester revin cu detalii si eu banuiesc pompa ca nu are presiune destula.